Nostalji Müzik Plak ve MC Paaylaşımlarıi için buyrun doğru adrestesiniz.....

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Kıymetli Dostlar Bunca seneden sonra paylaşım yapacağım hiç aklıma gelmezdi.İçimden paylaşımlar yapmak geliyor .Burada devam edeyim yine diyorum sağlığım el verdiğince.Ben albümleri bizzat dinlerken kaydederim.Asla kendi riplemelerim dışında paylaşımlarda bulunmam.Yani araklama filan değildir.Kayıtlar arasında farklılıklar olabilir.Hani türkü[a bir ses kaydı bulduğumuzda kafadan indiririz elimizde başka bir digital kaydı bulunmasına rağmen.Neden türküOla kayıtları diğer kayıtlardan hep farklıdır.Bunun gibi Burada türküOla firmasının kayıtlarını bir örnek olarak verdim sadece.Yoksa hepimiz biliyoruz ki,onun gibi kaliteli ses kayıtları bulunan ve alman baskılı bir kaç firma daha bulunmakta.Hani diyorum ya o albümü veya şarkıyı hemen indiririz.Arşivimize katarız.

Değerli dostlar,
Albüm paylaşımlarımızla ilgili olarak o zikredilen paralı hosting linklerine değeilde,herkesin istifade etmesi için ,sonuçta biz bunları herkes tarafından paylaşılsın diye paylaşıyoruz.Yoksa zorluk gösterip zar zor indirsinler veya boşver ben paylaşdım ya başkaları ister paylaşsın indirsin veya indiremesin.Veya gittisin bir kaç albüm indirmek adına günlük aylık preminum alsın dememiz lazım....öyle indirip arşivlerine katsınlar diye....Biliyorum hiç bir paylaşımcı istemez zaten...Alıp kaçanlar varya onlar zaten bu linklere üye.Onlar için bir problem yok.Sorun gariban preminumları bulunmayan paylaşımcı dostlar için olacak.Bir yaraya parmak basıp,gündeme getirmek istedim sadece...İsteyen ne yaparsa yapsın....

Parasız bir çok hostig ler var onlar üzerinden paylaşalım.Herkes istifade etsin.
İsteniyorsa siteye girip çıkan belli olsun diye,sadece beğenmekle paylaşım linkinin görülebileceği hale getirilebilir.
Kısacası paylaşımda zorluk olmasın.diyorum.Hani bazı siteler var Az olsun bizim olsun.Biz burada on kişiyiz Biz kendi aramızda paylaşalım diye açıkca ifade eden sitelerden olmayıp,açılar paylaşıldıkca azalan,sevinçlerin ve mutlulukların paylaşıldıkca çoğaldığı eskisi gibi bir anlayışla ama daha bir dinamik site olmalıyız diye düşünüyorum.

Çünkü bu isimle bu site bizlerin çocuğu,evimiz gibi idüşünüyorum.Ben sanalı hep bir reel gibi görmüş ve öyle davranmışımdır.Yinede öyle devam edeceğim.Nasip olursa

İlk paylaşımımızı sevgili dostlar, Merhum değerli sanatcı Cem Karaca ile Kurtalan Ekspresin birlikte yaptıkları bir çalışmayı dinleyelim mi_ Hadi Öyleyse bizlere Dosta Bizden Selam olsun isimli parçasıyla bir merhaba diyelliim mi?

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Değerli dostlar-
şimdi sizlerle çok hareketli ve güzel bir arapça
a+B yüzlü gerekli digital temizliği yapılmış,örjinal bir kaset sunmak istiyorum.Aalbümü indirdikten sonra takın kulaklıklarınızı bu albumü dinleyin.Bir çırpıda dinleyeceğiniz bu albümü ,inanınız zamanın nasıl gelip ggeçtiğini bilemeyeceğiniz gibi,müzikle sanki mahallenizdeki,sokağınızda köyünüzde,veya düğün salanunda sanacaksınız kendinizi ....Hemde düğünün tam ortasında olup kollarınızı kaldırmadığınız kalacak.
Sakın yeni gelen arap kardeşlerimizin birinden aldığımı da sanmayın.Çok yıllar önce komşumuz tanıdığım birisinin tırcılık yaparken l-Lübnan a gitmişti, o getirmişti...
Ben Kasetin üzerinde hepsi arapca yazdığı için malum okuyamıyorum.

Ben ona çok güzel ve hareketli arapça müzik ismini verdim

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
HANGİMİZ SEVMEDİK

Hangimiz düşmedik kara sevdaya
Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi
Hangimiz bir kuytu köşe başında
Bir vefasız için yol gözlemedik mi

Herkesten bir anı saklar bu yollar
Herkesin acısı sevgisi kadar
Güzelmiş çirkinmiş ne farkeder ki
Deli gibi sevmek ruhumuzda var

Aşığın gözü kör kulağı sağır
Doğruyu yanlışı ondan görmedik
Yakıldı yıkıldı yinede sevgi
Ah o vefasızlar kıymet bilmediler

Herkesten bir anı saklar bu yollar
Herkesin acısı sevgisi kadar
Güzelmiş çirkinmiş ne farkeder ki
Deli gibi sevmek ruhumuzda var

UYARI:
DEĞERLİ GÖNÜL DOSTLARI;

BEN UPLOAD HOSTİNGİ ÜÇRETBİZ OLMASI NEDENİYLE UPTERABİT HOSTİG YÜKLEME SİTESİNİ SEÇMİŞTİM.
AMA GÖRÜYORUM Kİ, DAHA DÜNE KADAR HER HANGİ BİR VİRÜS VEYA TEHLİKE VERMEYEN HOSTİNG ŞU 10-15 GÜNDEN BERİ ADI GEÇEN UPTERABİT SİTESİNDEN BİR ŞEY İNDİRMEYE ÇALIŞILIRSA HEMEN PC GÜVENLİK DUVARI TEHLİKELİ DİYE SÜREKLİ UYARIYOR.
BİLMEM SİTE LAV OLDU BİLMEM BAŞKA BİR ŞEY.SONUÇ OLARAK YENİ BİR ÜÇRETSİZ VE DİREKT OLARAK İRNDİRİLMEK ÜZERE YENİ VE BAŞKA SİTEDEN YÜKLEMEYE BAŞLADIM PAYLAŞIMLARIMI DA ŞİMDİYE KADAR YÜKLENİLENLERİ NE BULABİLİRİM CD LER İÇERİSİNE KAYNADI GİTTİ.BİR ŞEYİ SICAK SICAĞINA PAYLAŞABİLİYORSAM MESELE YOK BİLMİYORUM ARTIK NE YAPACAĞIZ BU MEVTA OLMUŞ SİTEYE YÜKLENMİŞ OLANLARI.BULAMAZSAM SANIRIM TOPİCKİN DİNÇ VE TEMİZ OLMASI İÇİN GEREKLİ REVİZE TEMİZLİĞİ YAPACAĞIM BELKİDE.RESİM -YAZI-FIKRA-ÖYKÜ PAYLAŞIMLARIMDA BİR SORUN YOKTUR.SADECE ALBÜM-ŞARKI-TÜRKÜ PAYLAŞIMLARIMDA YÜKLENİCİ SİTEDEN KAYNAKLANAN PROBLEMLER YAŞIYORUZ.
SAYFALAR ARASINDA GEZİNEBİLİRSİNİZ AMA DEDİĞİM GİB MÜZİK PAYLAŞIMLARIHDA BU GİBİ SORUNLAR VAR ...
SAĞLIK OLSUN NE DİYELİM.
BENDENİZ BOŞUNA DEMİYORUM.BENİM PAYLAŞIMLARIMDA GERÇEKTEN ARŞİV OLACAK ÖZEL PAYLAŞIMLAR VAR.bİR PAYLAŞIMI SICAK SICAĞINA YAKALADIĞINIZDA İNDİRİNİZ.ÇÜNKÜ GERÇEKTEN TEKRARI YOK BUNUN.2800-3000 DVD NİN İÇERİSİNDEN BEN NASIL BULAYIM.BU NESABIN İÇERİSİNDE 6 000 ÜZERİNDE Kİ PLAKLARIM VE 15 000 -20 000 ÜZERİNDE Kİ MC KASETLER HARİÇTİR.RASTĞELE SEÇTİĞİM BENİM UPLOAD ETTİĞİM BAZI DVD LER,DEN BİRİSİ ELİME DENK GELİPTE BEN DİNLERKEN HOŞUMA GİDENİ SICAK SICAĞINA KAYDEDİYORUM TEKRARDAN,ONLARI PAYLAŞIYORUM.EN AZ 45 SENENİN BİRİKİMİ VAR ARŞİVİMDE.SONRA BEN BİR SİTEDEN İNDİRDİĞİM BİR ALBÜMÜ ASLA BURADA DA PAYLAŞMAM.MUTLAKA BENİM RİPLEDİĞİM VE UPLOAD ETİTİĞİM ALBÜM VEYA ŞARKILARI PAYLAŞIYORUM.VE BU ŞARKILARDA DA MUUTULAKA SONUNDA @bygillmore DİYE MUTLAKA YAZAR BENDE ORADAN BİLİYORUM YOKSA ARŞİV İÇİN İNDİRDİKLERİMDE SONUNDA ASLA @bygillmore DİYE ASLA VE ASLA YAZMAZ.ANÇAK BÖYLE ILUNCA AYIRT EDEBİLİYORUM.ÇÜNKÜ KOLAYINI ANCAK BÖYLE BULABİLDİM SİZİN ANLAYACAĞINIZ...TABİ ÇOK ÇOK ÖZEL SESLERİN BU İSTİSTANIN DIŞINDA KALDIĞINI BİLMEMİZ GEREK.... ve de en sonunda hosting patladı - gümledi gitti.Buradan paylaştıklarımın hiç birisinin indirilmesine asla imkan kalmamıştır.45 ci sayfadan sonra yeni hdsting sitesinden yüklediklerim sağlamdır...Geri kalan bu 44 sayfade zaman zaman gerekli temizlik yapılacaktır...
BİLGİNİZE SUNULUR.44 -45 SAYFADAN SONRA Kİ PAYLAŞIMLAR SORUNSUZDUR

Son düzenleme:
23 Nis 2016
3,091
0
36
AUSTRAL|A
Selamlar paylasim dostu,

eminim harika paylasimlarin olacak ve acikcasi merakla bekliyorum. Arapca paylastigin albumu indirmek icin ilk tiklayanlardan birisiyim inan lakin [UPTERABIT] sitesi dosyayi indirmemiz icin bir PASSWORD girmemizi istiyor ki iste o bizde yok; sifreyide verirsen dedigini yapip albumu indirecegim ve dinleyecegim.

Tekrar tesekkurler!

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Sevgili Nostalji Müzik gönül dostları;
Bugün sizlerle çok hoş ve çok güzel bir albüm paylaşmak istiyorum.Paylaşacağım, dönemin müzik kültürüdür.Televizyonun olmadığı,Teybin bile daha yeni yeni biliindiği dönemden bahsediyorum.
Düğün eylenceleri; 4-5 gün sürdüğü zamandan söz ediyorum.Bu dönemi iyi kötü yaşamıoş birisi olarak cumartesi ve akşamında olan şeker bağlamaları ile Pazar günü gelin gelmeden pazar gönü (gelin Pazar günü öğle namazında sonra gidilip alınır,gelin getirilirdi(İsterseniz bu konuları daha sonraki bir muhabbetimizde anlatırım.)İşte bu çalgılı düğün eylencelerinin vazgeçilmezlerinden birisi Duman Efe ve arkadaşları.idi.....Benimde çok yakından tanıma fırsatıbulduğum bu sanatçının albümleri arşivimde var zamanı zemini gelince paylaşmaya çalışacağım.
Oeski düğünlerde cumartesi günü akşamı oğlan evinde yapılan şeker bağlaması içkili –çalgılı eğlenceleri inşallaah sırası gelince anlatmaya gayret gösterecim.Çok eski kayıtları da var elimde....

Sırf Duman Efe nin düğününü çalabilmesini temin etmek için düğün gününü çok ileriye bir tarihe atanlarını bilirim.–

Hatçem Çaylar Yaptın mı isimli albümünü paylaşmak istiyorum.Cümbüşü sular seller gibi çalıp konuşturan bu sanatcıyı rahmetle anıyorum.Bu bir folklor.O dönemden gelen şırıl şırıl gelen bir su misali...

Ben bir ilçede doğum büyüdüm..Eğitim okuodum amma lakin esnaflık yaptım.Memuriyet hayatı yaşamadım.Güzel konuşup,güzel yazmayı çok seviyorum.Konuştuğum kelimeleri ve sözleri ölçüp-tartıp öyle söylemeyi yeğliyorum.Çünkü iyi biliyorum ki her bir şeyin telefisini bir şekilde bulabilirsiniz amma lakin ağızdan çıkan bir sözün asla telefisi bulunmuyor.Yani söylediğiniz bir sözü asla resetleyemezsiniz.Bendeniz de sanal alemi REEL alem olarak gördüğümden midir bilmem neyse onu ifade etmeye gayret gösteriyorum.Ne olduğumdan fazla , riyakârlığı sevamiyorum.
Sevgili gönül dostlarım bilirler.Ben salt müziği paylaşmam.araştiririm ve o dönemi,çalıp söylenini, kısaca o şarkıların oluuştuğu dönemin havasını da koklamaya bir sohbet konumu içerisinde paylaşmaya çalıştığımı bilecek veya hatırlayacaklardır.

Gelelim asıl konumuza; Şimdi sizlere Duman Efe ve Arkadaşlarından – Hatçem Çaylar Yaptınmı isimli albümü sunmak istiyorum.... Artık o da rahmetli olmuş bulunan müzik yapımcıları SedaMüzik-sahibi Abdullah beye de allah rahmet eylesin.

ALBÜM BILGILERI
Sanatci: Duman Efe ve Arkadaşları
Albüm: Ethnic Oriental Music
Dili: Türkçe
Eklenme:
Kalite: 160 kBit/s
Boyut: 43,40 MB
Süre : 00:37:59
Codec: MPEG 1 Layer III
Frekans: 44100
Mode: Stereo

Duman Efe ve Arkadaşları-Hatçem Çaylar Yaptıın mı

Son düzenleme:
23 Nis 2016
3,091
0
36
AUSTRAL|A
Tamam dostum sagolasin hallettim! Static IP kullaniyorum ve remote server'lardan download/upload ISP tarafindan yasaklandigi icin o sayfaya yonlendiriliyormusum. Her zamanki gibi IP degistirip "fake IP" kullaninca, dosya aynen indi! Emeklerine ve zevkine saglik!

Bu cikiyordu:

Artik bu var:

Tamamdir yani! ;-)

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Devam ediyoruz Dostlar.....
Hem sohbet ve hemde paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.İndirme dedikte,neydi o ya ptt nin modem56k olduğu zamanda tek bir resim karesini 3-5 dakika ve bazanda tek bir şarkıyı 15-30 dakika beklediğimizi hatırlarım.her bir şeyi 4 MB olan kare biciminde disketlere yüklerdik.Şimdilerde yeri bile yok artık.Neyse...diyeceiksiniz hey ! bey baba sen neden bahsediyorsun şimdilerde 3-5 GB lar artıkı 3-5 dakika da iniyor sen ne tek resim indirmesinden bahsediyorsunuz (!) Haklısınız ben susdum.... .

Sizlere şöye bul davullu ve zurnalı oynak havalardan müteşekkil bir albüm sunayım mı?
Kalkıp şakır şakır oynayalım da meydan delikanlı görsün !!!! D):

Evet ! Davulu –Zurnalı içinde sevdiğimiz ,beğendiğimiz küültürümüz olan oyun havalarınının bulunduğu bir özel albümü sizlerle paylaşacağım.
Hadi daha ne duruyorsunuz çıkıp oynasanıza !!!!! Benim durumumda olanlar oturduğu yerdende oynayabilirler,hiçbir mahsuru yok kıymetli nostalji müzik gönül dostları

Davullu- Zurnalı Oyun Havaları

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Sevgili gönül dostları sırada ;
Semiramis Pekkan sevenlerini memnun edecek bir paylaşımla geliyorum. Malûm Türk pop müziği ile henüz tanışmadığımız zamanda Türkçe sözlü hafif müzik vardı.TRT radyolarından çalan spikerin ifadesiyle...Türkçe Sözlü Hafif müzik.Bu tarzı en iyi icra edenlerden birisi de değerli sanatçı Ajda Pekkan ın kız kardeşi olan Semiramis Pekkan idi.Genellikle Fransız kültürü ağır bastığından, Fransız sanatçıların söyledikleri şarkı melodilerine yurdumuzdaki söz yazarlarız tarafından Türkçe sözler yazarak şarkılaştırılırdı. Bazan bir melodi üzerine birkaç sanatçı için ayrı ayrı sözler yazılır plağa okurlardı. Tabi burada unutamadığımız o HEY müzik ve gençlik dergilerinin payı büyük olmuştur.

Çok iyi çıkış yakalamasına rağmen Semiramis Pekkan evlenip yurt dışına gitti.Oysa çok özel ve güzel bir sesi vardı.Allah uzun ömürler versin.
İşte bu özel sanatçının şarkılarından oluşan gillmore olarak bir müzik demeti hazırlayıp (Sevgili dostlar albümü bendeniz gillmore nin suunduğu,paylaştığı; LP,ya MC albümlerinden , ya da 45 lik plak şarkılarından oluuşmaktadır. Herlü sesi temizleyebildiğim için,mecburi haller dışında plak sesini cd kalitesinde sunabilmekteyim.Ama çok zamanımı almıyo rmu ? elbet alıyor .onun haricinde mümkün olduğunca bir albümü tek bir şarkı imişcesine biteviye devam edip söyleyen,gerek lp plaktan olsun ve gerekse mc albümünden riplenmiş olsun her birinin gerekli digital bakım ve temizlikleri yapılmıştır.Sonunda gillmore yazan tüm riplemelerim bana aittir,gerekli digital bakımları yapılmış demektir.

Bazan ben albüm dediğim aslında albümünün tüm şarkılarını içeren tek bir şarkı gibi riplenmiş olan albümün ta kendisidir..Bir albümün riplenmesi ve paylaşıma sunulması en azından benim 4-5 saatimi alıyor dersem ne demeye getirdiğimi anlamış olursunuz değerli dostlar.)

Ben severek ve büyük bir keyifle dinliyorum.umarım sizlerde ayni şekilde dinlersiniz.Lütfen teşekkür haricinde beğeniye dayanan olumlu veya olumsuz mesajlarınızı esirgemeyiniz.Bir beğeniye sabahı sabahlar uyumaz ve albümleri dinler ve hazırlarım.Ama para ile bunu bana kimse yaptırtamazsınız bilmiş olunuz.
Haydi yine çok konuştuk,gelsin bakalım Semiramis Pekkan albümü de kafamızın pası silinsin

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Sevgili Nostalji Müzik Gönül Dostları;
Şimdi sırada bakalım ne var yine bir bakalım mı Bende sizler gibiyim.Nedenmi ben şarkıyı dinlerken kaydediyorum da kaydetmesine iş hazır albümü hostinge yüklemeyince ayıyoruz.Beklemeye kalıyoruz.Hangisi önce bitti hangisi sonra misali o yüzden.

Eğer beğendiyseniz bir öncekisini yine bir hızlı ve çok hareketli bir arap müzikleri daha geliyor.Dinlemenizi salık veririm.

Arkadaşlar bir albümü indirip dinlemedikten sonra o albüm ses kaydı ve kalitesi hakkında fikriniz olmayabilir.İndiriniz dinleyiniz.Bakınız sizin tarzınız ve uslubunuza uymuyor mu o taktirde usulca ,silip atarsınız.Ben burası için ifade etmiyorum genele söylüyorum.Çünkü Ben öyle yapıyorum.Her şeyi indiriyorum,tarzım olanlarından, tabi,Elimde mutlaka digital kayıtları var ve ben arşivim için indiriyorum,beğenmezsem silip atıyorum.

Ben burada topicde paylaştığım albüm hakkındaki kanaatimi verirken sizlere uymayabilir sizlerde o zaman siler atarsınız.Ben sizlere yinede silemeyeceğiniz şekilde albümler seçip sizlerle şekilde paylaşma gayretinde olduğumu bilhassa belirtmek isterim.

Haydi ataşlı ARAP MÜZİĞİ Dinlemeye varmıyız ?
Gerçi şu saata saatlarımızın 15-16 yı vurduğu ve bunca sıcaklığında bizleri bunalttığı bir saatte kimisi denizde,kimisi işte bendenizde evdeyim.Tüm sıcaklığın ve kasevetin bastırdığı şu saatte, kulaklıklarımdaki müzik beni ayıltıyor.Yoksa esnemekten sızıp kalacağım.Hava çok sıcak.Sızıp kalacağım dedimse ben içki ve sigara kullanmıyorum.Havadan havadan yani.Kalkıp bir bardak soğuk su olsun içipte biraz serinleyeyim.olmaz mı?

Ah ! Ah ! Şu Anda her hangi bir Köyün;Dağ yumacındaki kır kahvesinde,söğüt ve çınar yapraklarının salım salım sallandığı çiçek kokulu hafif bir yel eserken ,masada oturmuş,tavşan kanı kıpkırmızı rengindeki sıcak çayı yudumlarken ...Ya hep ağlayacak ve gülecek değiliz ya insanın biz sonunda,hayal ederiz.Romantizm müsade edinizde birazcık olsun yani,despot insanlar değiliz ki bizler.Nostalji müzik gönül insanlarıyız.Müsaade edinizde yaz güneşinin olanca sıcağıyla ısıttığı bir odada,geçmiş F klevyesiyle bunları karalamaya çalışıyorum.:)
Kaldı ki elimde soğuk buz gibi yayık ayranına hayır demem yani bu serinlikte rüzgar saçlarımı bir anne şevkatiyle okşarken.

Yaşım altmışıda geçse,annemi yeni kaybettiğim için olacak .....Belki annemi çok özledim ....Hiç anneler özlenmez mi?
Sevgili dostlar eğer anneniz sağsa ,gerçekten onun kıymetini iyi biliniz.Gerekirse ellerini değil,ayaklarının altını öpünüz.Gerçekten tüm annelerimiz buna layık. Kaybetmeden insan anlayamıyormuş Bazıları derdi de umursamaz geçerdim.Çok haklılarmış.Şu anda kendimi zor filan tutmuyorum resmen gözlerimden yaşlar gelircesine ağlıyorum.İnsanız hepimiz sonunda...

Arap Müziği-Hızlı ve Hareketli

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0
Sevgili Gönül Dostları
Bakalım sırada kim var diyelim ve sepetimizden zamanında SABAH Gazetisinin-UNUTULMAYANLAR isimli bir albüm vermişti.Unutulmayan sanatcıların yorumuyla unutulmayan şarkılarını sunmak istiyorum.İnternette sanırım albüm kapağı var.Güzel bir albüm.Beğenerek dinleyeceğinizi umuyorum.

Sabah gazetesi ve UNUTULMAYANLAR

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0

Değerli nostalji müzik Gönül dostları,
Şu fayton benim çocukluğumda ve delikanlılığımda önemli bir yer tutar.Taksiler yoktu veya çok azdı.Ben ülkemizin batısında bir dağ kasabasında doğdum ve büyüdüm.Halen de orada yaşıyorum.İlimizin o tarihlerde şehir içi yolları: taş döşeme idi.Zar zor zaten şehre gittiğimizde ,şehir içindeki gitmek istediğimiz yere adrese ise işte resmini gördüğümüz faytonlarla giderdik.Yakın ise yayan uzaksa yapılacak başka bir yapamazdik.
Hani o kömürlü kara trenlerin raylar asından geçerken çıkartığı ses ile,taşlar arasında ilerleyen faytonun lak lak sesleri benim unutulmazlarımdandır.
Şimdilerde de bazı sahil kasabalarında benzerleri bulunuyor ama ... Lakin ,hani derler ya şeker ayni şeker de ama tadı artık başka......İnsan hiç özlemez mi? Güzel şeyler özlenmez mi hiç? Hani bazen çok erken mi dünyaya gelmişiz acaba diye düşünmeden de edemem, bir çoğunuz gibi........

Son düzenleme:

gillmore

Söz Yazarı
18 Ağu 2016
606
1
0

Yorum yok,Koskoca Mevlanın sözüne uymak düşür bize....Sevgiyi temel alan Mevlana,sevgide samimi olunmadıkca, içten,gönülden sevilmedikce büyük bir manayı daha baştan kaybetmiş oluyoruz.Sevgide sadece vermek gerekli ,İnsan sevgisi koskoca deryada sadece bir damla,gibidir.Anlayınız artık siz gerisini.....
Hiç yaralı bir kuşa yardım edip onu kurtarabilme çabanız olabildi mi?
Hiç ihtiyar birisine yardım edip,elindeki fileyi,torbayı gideceği veya bieiceği otobüs durağına kadar götürdüğünüz oldu mu?
Trafikte,uyanıklık yapmayıp önce bir başkasına nezaketle yol verdiniz mi?
En kolayı bir içten selam,tatlı bir söz ......
Ya tabi ki tüm bunları çoğaltmak mümkün.Sevgi...sevgi.....Samimiyetle ,yürekten verilen sevgi....

Son düzenleme: